Links

Een bron van informatie als een bloemenborder

Tal van mensen en organisaties zijn actief betrokken bij of geïnteresseerd in kastelen, historische buitenplaatsen en landgoederen en delen uiteenlopende informatie via hun websites. Het gaat hierbij bijvoorbeeld om kennisorganisaties, overkoepelende stichtingen of verzamelaars van afbeeldingen of foto’s. Zulke websites kunnen voor geïnteresseerden interessante informatie bevatten. Hieronder vindt u een handig overzicht van talrijke links naar websites van deze organisaties of personen.

Het betreft hier niet- professionele aanbieders van diensten.

Let wel, deze lijst is pas een begin. We vullen hem met plezier verder aan en graag met uw hulp. Ziet u dat een website ontbreekt, het beste paard van stal over het hoofd is gezien of dat er onkruid in de border staat, dan kunt u dat laten weten door te mailen naar souwehand@skbl.nl

 

Landelijk Naam URL
Absolute facts: Kastelen in Nederland http://www.absolutefacts.nl/kastelen/
Dag van het Kasteel https://www.dagvanhetkasteel.nl/
NKS, kenniscentrum voor kasteel en buitenplaats https://www.kastelen.nl/kastelengids-nederlandse-kastelen.php
Kastelen in Nederland https://www.kasteleninnederland.nl/
Buitenplaatsen in Nederland http://www.buitenplaatseninnederland.nl/
Kastelensites overzicht http://kasteel.boogolinks.nl/
Kastelenstartpagina https://kastelen.startpagina.nl/
Guus Pauwels http://www.guuspauwels.nl/b%20site/index.html
Bond Heemschut https://www.heemschut.nl/
Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond http://knob.nl/
Monumenten.nl https://www.monumenten.nl/
Nationaal Restauratie Centrum http://www.restauratiecentrum.nl/
Nederlands Instituut voor Kunstgeschiedenis RKD https://rkd.nl/nl/over-het-rkd/organisatie
Platform Mariaplaats http://www.documentatie.org/mariaplaats/
Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (RCE) https://cultureelerfgoed.nl/
RCE, kaart met buitenplaatsen https://cultureelerfgoed.nl/dossiers/groen-erfgoed/kaart-met-buitenplaatsen
Mathieu in Wonderland http://www.mathieuinwonderland.nl/
Regionaal
Groningen Groninger Borgen http://www.groningerborgen.nl/
Groningen De Noordelijke Lustwarande http://www.lustwarande.eu/
Groningen Landschapsbeheer Groningen http://www.landschapsbeheergroningen.nl/
Friesland Stichting Staten en Stinzen http://www.statenstinzen.nl/
Friesland Stinsen en States in Friesland http://www.stinseninfriesland.nl/#
Overijssel Landgoederen in Overijssel https://www.landgoedereninoverijssel.nl/
Overijssel Kastelen in Overijssel http://www.kasteleninoverijssel.nl/
Gelderland Stichting Gelders Landschap en Kastelen https://www.glk.nl/
Gelderland Gelders Arcadië http://www.geldersarcadie.nl/
Gelderland Geldersche Kastelen https://www.geldersestreken.nl/geldersche-kasteelen/
Gelderland Mijn Gelderland/kastelen: kastelenroutes http://www.mijngelderland.nl/routes/kastelen
Gelderland Gelderland in Beeld http://www.gelderlandinbeeld.nl/
Gelderland Duurzame landgoederen http://www.duurzamelandgoederen.nl/
Utrecht Utrechtse buitenplaatsen http://www.utrechtsebuitenplaatsen.nl/
Utrecht Landschap Erfgoed Utrecht http://www.landschaperfgoedutrecht.nl/
Utrecht Kastelen in Utrecht http://www.kasteleninutrecht.eu/
Utrecht Stichting Utrechtse Kastelen http://vecht.nl/Stichting_Utrechtse_Kastelen/
Utrecht Stichting het Vechtsnoer http://www.vechtsnoer.nl/home.html
Noord-Holland Buitenplaatsen in Beeld https://www.buitenplaatseninbeeld.nl/
Noord-Holland Middeleeuwse dwangburchten van West-Friesland en Alkmaar http://www.dwangburchten.nl/
Zuid-Holland Erfgoedlijn Zuid-Holland Landgoederenzone https://www.geschiedenisvanzuidholland.nl/landgoederenzone
Zuid-Holland Landgoed en Buitenplaats Zuid-Holland http://www.landgoedenbuitenplaats-zh.nl/home
Zuid-Holland Landgoedwandelen ZH http://landgoedwandelen.nl/
Zuid-Holland / Zeeland Vrienden Kastelen Holland en Zeeland https://www.kastelenhollandzeeland.nl/
Zeeland Overzicht kastelen en buitenplaatsen Zeeland http://www.scez.nl/4/monumenten/48/kastelen-en-buitenplaatsen/230/overzichtslijst
Noord-Brabant Stichting Vrienden van Brabantse Landgoederen http://www.brabantselandgoederen.eu/agenda.html
Noord-Brabant Vereniging Vrienden Brabantse Kastelen https://www.brabantskasteel.nl/
Limburg Buitengoed Geul en Maas http://www.buitengoedgeulmaas.nl/index.php
Limburg Stichting Limburgse Kastelen http://www.limburgsekastelen.nl/
Historische groen  
Gilde van Tuinbazen http://www.gildevantuinbazen.nl/
Historische tuinen http://www.cascade1987.nl/de-nieuwe-tuin-database/
Tuinhistorisch Genootschap Cascade http://www.cascade1987.nl/
Diversen 
Kasteelconcerten http://www.kasteelconcerten.nl/
The Ghosthunter https://www.theghosthunter.nl/
Buitenplaatsen mobiel http://www.buitenplaatsmobiel.com/
Duinen en mensen http://duinenenmensen.nl/category/landschapselementen/landgoederen/
Gastvrije Landgoederen http://www.gastvrijelandgoederen.nl/voorpagina-gl_lk.html
Historieknet/kastelen https://historiek.net/kastelen-gelderland/35093/
Kastelen http://kastelen.beginthier.nl/
Kastelenblog http://kastelen9.rssing.com/chan-52384456/all_p1.html
Landgoed kopen, online startpunt voor aan- en verkoop http://www.landgoedkopen.nl/
Topkastelen http://www.topkastelen.nl/landen.php
EBIDAT – Die Burgendatabank http://www.ebidat.de/ebidat.html